ALEGERI 2012 >>

Platforma Civica Actiunea 2012: 462 de candidati au semnat pactul pentru Unirea cu Basarabia


Publicat: 5 Dec 2012, 12:37 Actualizat: acum 2 ani 107 vizualizări 6 comentarii

Unirea nu are culoare politica, de aceasta parere sunt candidatii la alegerile parlamentare din Romania. Indiferent de partidul politic pe care il reprezinta, candidatii considera ca unirea cu Basarabia trebuie sa fie prioritate nationala.

462 de candidati au semnat, astfel, Pactul pentru Basarabia si vor lua toate masurile necesare pentru a contribui la procesul unificarii Romaniei cu Basarabia.

Vezi cine sunt candidatii care au semnat pactul:

Uniunea Social-Liberala

Alba

CALIN POTOR (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

Arad

MADUTA FLAVIUS – LUIGI (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ARDELEAN LIA (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GALIS FLORIN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CALIMENTE MIHAITA (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

LUCA CIPRIAN – FLORIN (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CAPRAR DOREL – GHEORGHE (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

MARIAN OVIDIU (USL) Colegiul 1 Senat

POPA DOREL (USL) Colegiul 3 Senat

 Arges

NICOLESCU THEODOR- CATALIN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

GEREA ANDREI-DOMINIC (USL) Colegiul 8 Camera Deputatilor

 Bacau

CIUBOTARU LUCIAN-MANUEL (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

SOVA LUCIAN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

Bihor

COSTIN GHEORGHE – (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

Bistrita-Nasaud

SUCIU VASILE-DANIEL (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 Botosani

GIREADA DUMITRU-VERGINEL (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CIOFU TAMARA-DORINA (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

FEDEROVICI DOINA-ELENA (USL) Colegiul 1 Senat

GRIGORAS VIOREL (USL) Colegiul 3 Senat

 Buzau

SCUTARU ADRIAN-GEORGE (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

Caras-severin

BENGA IOAN (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TABUGAN ION (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DURUT AUREL (USL) Colegiul 1 Senat

 Cluj

POPA IRIMIE (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ZLATI RADU (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

GIURGIU MIRCIA (USL) Colegiul 5 Senat

NICOARA MARIUS-PETRE (USL) Colegiul 3 Senat

 Constanta

REMUS CERNEA (USL) Colegiul 9 Camera Deputatilor

 Covasna

SUCIU DAN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 Dambovita

SAVOIU IONUT-CRISTIAN (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

 Dolj

VASILESCU NICOLAE (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 Giurgiu

NICOLAE FLORIAN (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

BADALAU NICULAE (USL) Colegiul 1 Senat

ANTON MARIN (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ialomita

GAINA MIHAITA (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 Iasi

STANCIU ANGHEL (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CRACIUNESCU GRIGORE (USL) Colegiul 11 Camera Deputatilor

VOSGANIAN VARUJAN (USL) Colegiul 1 Senat

 Ilfov

THUMA HUBERT PETRU STEFAN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 Maramures

BERCI VASILE (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

 Neamt

TAPU NAZARE EUGEN (USL) Colegiul 1 Senat

BUMBU OCTAVIAN-LIVIU (USL) Colegiul 3 Senat

  Prahova

NICOLAE ALEXANDRI (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

MITU AUGUSTIN-CONSTANTIN (USL) Colegiul 5 Senat

 Sibiu

ORLATAN FLORIN – IOAN (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 Teleorman

Timotei Stuparu (USL) Colegiul 3 Senat

Timis

CRISTIAN HORIA (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

RADUCANU ION (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

COSTA COSMIN (USL) Colegiul 5 Camera Deputatilor

STRAGEA SORIN (USL) Colegiul 7 Camera Deputatilor

COVACI DOREL (USL) Colegiul 9 Camera Deputatilor

SUCIU MATEI (USL) Colegiul 3 Senat

 Vaslui

SILISTRU DOINA (USL) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CIURARIU FLORIN (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

SOLOMON ADRIAN (USL) Colegiul 4 Camera Deputatilor

Valcea

VLADOIU AUREL (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

MAZILU GHEORGHE CONSTANTIN  (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

Bucuresti

ORBAN LUDOVIC (USL) Colegiul 3 Camera Deputatilor

NASSAR RODICA (USL) Colegiul 6 Camera Deputatilor

MIHAILESCU ION-BOGDAN (USL) Colegiul 28 Camera Deputatilor

CIORBEA VICTOR (USL) Colegiul 7 Senat

CROITORU CATALIN (USL) Colegiul 9 Senat

Diaspora

VICTOR ALEXEEV (USL) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Alianta Romania Dreapta

Alba

DORIN GHEORGHE NISTOR (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

IOAN FULEA (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CORNELIU OLAR (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor ALBA

PERES ALEXANDRU (ARD) Colegiul 2 Senat

 Arad

SECULICI GHEORGHE (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GÕNDÕR MARIUS-SORIN (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CIONCA-ARGHIR IUSTIN-MARINEL (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

IGAS TRAIAN-CONSTANTIN (ARD) Colegiul 3 Senat

 Arges

Stan Ana (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

SUVAR VALENTIN INGRIND (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GAVRILESCU NICOLAE (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

ALECSEI GHEORGHE (ARD) Colegiul 1 Senat

VISINESCU IONEL (ARD) Colegiul 2 Senat Arges

 

 Bacau

MIHAILA PETRICA (ARD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

ADRIAN POPESCU (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MARIAN ION (ARD) Colegiul 2 Senat

BUSUION IULIAN (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

CURELEA IOAN COSMIN (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

 Bihor

AVRIGEANU IONEL – (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

COSTE MARINA ADELINA (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 Bistrita-Nasaud

MARC VASILE (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 Botosani

POPA MANUEL (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

SAUCA MARIANA-MIRELA (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

IACOB-STRUGARU STELICA (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ROMAN CRISTIAN-CONSTANTIN (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

ALECSANDRU GABRIEL-AUGUSTIN (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

VASCU MIHAI-BOGDAN (ARD) Colegiul 1 Senat

FAGARASIAN VALENTIN-ILIE (ARD) Colegiul 2 Senat

HUMELNICU AUGUSTIN-DANIEL (ARD) Colegiul 3 Senat

 

Brasov

GABOR ALEXANDRU-ADRIAN (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

OPRICA FLORENTIN-ADRIAN (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

 

Braila

IVAN LUCIAN (ARD) Colegiul 1 Senat

STEFANESCU MIHAIL (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Buzau

COMAN ION (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

VASII GAVRIL (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ALECU VALERIU (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

STOIAN FLORINA (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

NASTEA IOAN (ARD) Colegiul 1 Senat

BEGANU PAUL (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Calarasi

IURASCU ADRIAN-STEFAN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

MUSAT EMIL (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

 

Caras-Severin

STANESCU ALEXANDRU (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ION GOGA (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MANESCU TIBERIU-STEFAN (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Cluj

CALIAN PETRU (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GURZAU ADRIAN (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Constanta

IORGUS ZANFIR (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CULETU DANUT (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

CHIRU GIGI CHRISTIAN (ARD) Colegiul 4 Senat

SERBAN TUDOR (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Covasna

RADU ROBERT SORIN (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

COMANECI LIVIU VASILE (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GHEORGHE ION (ARD) Colegiul 1 Senat

STRACHINARU PETRE (ARD) Colegiul 2 Senat

 

 

Dolj

MANDREA LAURENTIU MIHAI (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Galati

AXENIE CARMEN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

TURCU MIHAI (ARD) Colegiul 4 Senat

 

Giurgiu

TEODOR CRISTIAN (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

NEAGU MIHAI (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Harghita

RUNCAN PETRU (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

 

Hunedoara

IOSIF BLAGA (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

PRALA STEFAN (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

NICUSOR EDUARD STEFAN (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

RAILEANU ILCU (ARD) Colegiul 3 Senat

 

Ialomita

BARCARI RODICA – LUMINITA (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

BEGAN NICULAE (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GHEORGHE TINEL (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

PANTURU TUDOR (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Iasi

DRAGOMIR TOMASESCHI (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MOVILA PETRU (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

URSANU RADU-IONEL (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

PADURARU NICUSOR (ARD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

FATU CONSTANTIN (ARD) Colegiul 2 Senat

 

 

Maramures

TALPOS OVIDIU – ANTON (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

TIMIS VASILE (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

DANCUS IOAN – DORU (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Mehedinti

POPESCU BABEANU CONSTANTIN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

Mures

TODORAN LIVIU-EMIL-NICU (ARD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

 

Neamt

VIRLAN GEORGETA – LUMINITA (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Olt

APOSTOLICEANU COSMIN-BOGDAN (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CIRCIU DAN-CRISTIAN (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

KOVACS CAROL-EMIL (ARD) Colegiul 1 Senat

STANCESCU ALINA-MARGARETA (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Prahova

BOZIANU NICOLETA-CATALINA (ARD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

SEMCU ADRIAN-EMANUIL (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Satu Mare

GHILEA GHEORGHE-SORIN (ARD) Colegiul 2 Senat

 

 

Sibiu

CRETU ILIE (ARD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

FUFEZAN – JIMAN OLIVIU – LAURENTIU (ARD) Colegiul 2 Senat

 

 

Suceava

ARDELEANU SANDA- MARIA (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MILICI OVIDIU (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

Timis

ORZA ADRIAN – ROMITA (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

TABARA VALERIU (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

LELESCU TIBERIU – PROCOPIE (ARD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

MARIES TEODOR (ARD) Colegiul 1 Senat

DAVID GHEORGHE (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Tulcea

BALAN LUCIAN DANIEL (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Vaslui

PONEA V. MIHAI (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MURGEANU L. GHEORGHE-RAZVAN (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CRISTIAN ALEXANDRU BOUREANU (ARD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

 

 

Vrancea

BALAS CODRUT-OCTAVIAN (ARD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MARICA COSTEL FLORIN BEBE (ARD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

 

Bucuresti

PRUNA TUDOREL (ARD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

POPESCU DAN-CRISTIAN (ARD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

LACATUS MARILENA (ARD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

CRISTIAN PETRESCU (ARD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

ZATREANU DAN-RADU (ARD) Colegiul 14 Camera Deputatilor

TOMA VERONICA (ARD) Colegiul 17 Camera Deputatilor

UDRISTE GHEORGHE (ARD) Colegiul 25 Camera Deputatilor

VASILE GHERASIM (ARD) Colegiul 1 Senat

 

Diaspora

TOMAC EUGEN (ARD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

LUBANOVICI MIRCEA (ARD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ROVENTA EUGEN IONEL (ARD) Colegiul 2 Senat

 

Partidul Poporului Dan Diaconescu

Alba

COMSA CORNEL (PPDD ) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Arges

FULGA SANDA-CRISTINA (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

VISAN NICUSOR (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

DEACONU MIHAI (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

PAUN MARIO OCTAVIAN (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MAGHINICI EMIL-ADRIAN (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

DUMITRU IOANA-JENICA (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

MARGHIOLU MARIN-LIVIU (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

FULGA MARIAN (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

MIHAILESCU VASILE (PPDD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

DUMITRIU DRAGOS (PPDD) Colegiul 1 Senat

CRISTACHE IULIAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

PANDELE SORIN-ANDI (PPDD) Colegiul 3 Senat

SZAKACS MIHAI (PPDD) Colegiul 4 Senat

 

Bacau

ANGELA BOGEA (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CAUTIS VASILE (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GIOACAS JANICA (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

SMARANDACHE MIRON (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

IOAN DASCALU (PPDD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

VASILE ILIE (PPDD) Colegiul 2 Senat

FLORIN DANILA (PPDD) Colegiul 3 Senat

MARCEL BUJOR (PPDD) Colegiul 4 Senat

Bihor

CURTEAN DORIN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TITI ZOLTAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

HULEA IOAN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

TIG PETRU (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

TIRLA ALEXANDRU-MARIUS (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

POPA ALINA (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

POP-BLAGA MARIUS (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

MATEI MIRCEA-LEONTIN (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

ANTON MELENTIE (PPDD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

BOGDAN FLORE (PPDD) Colegiul 1 Senat

MAN RAUL (PPDD) Colegiul 2 Senat

DUMBRAVA VASILE (PPDD) Colegiul 3 Senat

POP-BLAGA ELENA (PPDD) Colegiul 4 Senat

 

Bistrita-Nasaud

UNGUR LUCIAN-ADRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

TODEA STEFAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

CREMENE VASILE (PPDD) Colegiul 2 Senat

 

Botosani

MINCA LILIANA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CRISTESCU MARIUS (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CIUBOTARU GHEORGHE (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CODREANU DUMITRU (PPDD) Colegiul 1 Senat

Buzau

DUMITRASCU EDUARD – CALIN (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CONSTANTIN POPA (PPDD) Colegiul 3 Senat

TONI LARY VIOREL (PPDD) Colegiul 2 Senat

MIRCEA COSTACHE (PPDD) Colegiul 1 Senat

 

Constanta

MIHAI TARARACHE (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

BOCAI DUMITRU (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dambovita

DUMITRU ADRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

DUTA MARIAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ONEA VALENTIN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

POPA RADU MIHAI (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

STANESCU MIHAI (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BURCEA FLORIN (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

ANTONIU FLORIN SILVIU (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

NEAGU ILIE (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

DOBANDA ION (PPDD) Colegiul 1 Senat

ANA GEORGE BOGDAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

MATEI P. ION (PPDD) Colegiul 3 Senat

Giurgiu

CIOBANU LILIANA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

  

Ialomita

MUSAT GABRIEL (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

CEANU MARIANA (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

 

Iasi

HOPSA FLORIN – ADRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MORARIU ADRIAN-GEORGEL (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

APOSTOL SILVIU (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CHEPTANUS FLORIN (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

VOINEA STEFAN-DRAGOS (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

HAUTA MARIAN (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

TARABOANTA IULIAN (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

ANGHELUTA CRISTIAN-MARIAN (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

OAJDEA VASILE – DANIEL (PPDD) Colegiul 9 Camera Deputatilor

NEDELCU VLAD – NICOLAE (PPDD) Colegiul 10 Camera Deputatilor

HOGEA VLAD – GABRIEL (PPDD) Colegiul 11 Camera Deputatilor

BLAJUT VIOREL-IONEL (PPDD) Colegiul 12 Camera Deputatilor

AGRIGOROAEI IONEL (PPDD) Colegiul 1 Senat

DOBRE TRAIAN (PPDD) Colegiul 2 Senat

FLORESCU CIPRIAN (PPDD) Colegiul 3 Senat

BOCA ADRIAN FLORIN (PPDD) Colegiul 4 Senat

AIVANOAEI CONSTANTIN-ALIN (PPDD) Colegiul 5 Senat

 

Maramures

BALA LIVIU-IOAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MURESAN DOREL-GRIGORE (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

MANDRA IOAN (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

REVNIC VASILE-MARINEL (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

FONTA NUTU (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

IUGA NICOLAE (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

BUDA IOAN (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

CRISTEA PAMFIL (PPDD) Colegiul 1 Senat

SABO SIMION-DORIN (PPDD) Colegiul 2 Senat

VLASIN VASILE (PPDD) Colegiul 3 Senat

 

Prahova

EZARU CIPRIAN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

SOCOLEANU MARCEL-RADU (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

TANASESCU TUDOR (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

NICULCEA NICOLAE (PPDD) Colegiul 7 Camera Deputatilor

STOICA GHEORGHE (PPDD) Colegiul 8 Camera Deputatilor

DINESCU DORIN (PPDD) Colegiul 2 Senat

IONITA DAN-AUREL (PPDD) Colegiul 3 Senat

BELLU CLAUDIU-MIHAI (PPDD) Colegiul 4 Senat

MINEA CONSTANTIN GABRIEL (PPDD) Colegiul 5 Senat

 

Satu Mare

BERINDE GIANNY-CATALIN (PPDD) Colegiul 1 Camera Deputatilor

HORVAT ALEXANDRU (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

TODORAN ROMULUS-DUMITRU-CODRUT (PPDD) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ROKA MARIUS-ANDREI (PPDD) Colegiul 4 Camera Deputatilor

RUSU GRIGORE-MIHAIL (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

CIORBA NICOLAE (PPDD) Colegiul 1 Senat

BARTH DORA FELICIA (PPDD) Colegiul 2 Senat

 

Suceava

MARIN BURACIUC (PPDD) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Vrancea

NEAGU MURGU (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

 

Bucuresti

MARINESCU MARIAN (PPDD) Colegiul 2 Camera Deputatilor

BANUTOIU NICOLAE (PPDD) Colegiul 5 Camera Deputatilor

COSMA VIRGIL-MARIAN (PPDD) Colegiul 11 Camera Deputatilor

POPA GRIGORE (PPDD) Colegiul 16 Camera Deputatilor

IFRIM-CHEN MIRCEA (PPDD) Colegiul 17 Camera Deputatilor

FENECHIU CATALIN-DANIEL (PPDD) Colegiul 19 Camera Deputatilor

CHELARU MIRCIA (PPDD) Colegiul 25 Camera Deputatilor

MAXIM TIBERIU (PPDD) Colegiul 26 Camera Deputatilor

FIRICA ANDREI (PPDD) Colegiul 4 Senat

ORHEI OLIVIU-LUCIAN (PPDD) Colegiul 11 Senat

 

Diaspora

MIHALACHE EUGEN COSTINEL (PPDD) Colegiul 1 Senat

 

Partidul Romania Mare

Alba

HUJA BOGDAN NICOLAE (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CRISAN EMIL (PRM) Colegiul 1 Senat

 

Arad

NEAMTU MANONALITA-RADIANA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

FLORINCUTA ALEXANDRINA (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Arges

BALAN GEORGE (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

 

Bacau

HERCIU MARINEL (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

COJAN PETRU (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

CRISTIA VASILE (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Bihor

STOICA VIOREL (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

GIRBA VASILE (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

AVRAMESCU NICUSOR (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

MARCUS IOAN GAVRILA (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

BARTOS GRIGORE (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

ROMOSAN IOAN DOREL (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

COSMA MIRCEA (PRM) Colegiul 2 Senat

DRECIN DORIN MIHAI (PRM) Colegiul 4 Senat

 

Botosani

CIOBANU BOGDAN-CONSTANTIN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

OSETCHI VLADIMIR (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

GRIGORAS PETRU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

BOLEA MARIA (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

DRAGOMIR IULIAN (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

FRUNZETE IOAN (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

HUTUL FLORIN (PRM) Colegiul 1 Senat

STOLNICEANU SERGIU (PRM) Colegiul 2 Senat

CALIN STROE (PRM) Colegiul 3 Senat

 

Brasov

PETRASCO VASILE (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

 

Buzau

SPIREA ION – OVIDIU (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

COSTEA IONUT – DANIEL (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

SAVA CONSTANTIN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CONSTANTINESCU EUGEN – MARIUS (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MIRICA GHEORGHE (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BUGA – SFINTES VASILICA – EDMOND (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CRISTESCU CONSTANTIN (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

POPOIU FANEL (PRM) Colegiul 1 Senat

TACHE CONSTANTIN (PRM) Colegiul 2 Senat

PREDA TEODOR (PRM) Colegiul 3 Senat

 

Calarasi

SIN VALENTIN (PRM) Colegiul / Camera Deputatilor

 

Caras-Severin

DEMETROVICI FLORIN-IONEL (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CIONCA IUSTIN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

BRANZEI NELU FLORIN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DUMITRU PARVULESCU (PRM) Colegiul 1 Senat

ALMASAN NICOLAE (PRM) Colegiul 2 Senat

 

Cluj

NICOARA DAN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

MAJA CORNEL (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

DIMA ALEXANDRU (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

FUNAR GHEORGHE (PRM) Colegiul 1 Senat

DANCIU ION PAVEL (PRM) Colegiul 3 Senat

IURIAN MIHAI (PRM) Colegiul 4 Senat

Galati

CHICULITA CRISTINEL (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

SAVA CLEMANSA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

NECULITA VERGIL (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

IFRIM VANGHELE (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CALIN NESTOR (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

RACHITOSU ANISOARA (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

CONDRACHE ION (PRM) Colegiul 1 Senat

SECHILA GIGI (PRM) Colegiul 3 Senat

MARIN COSTEL (PRM) Colegiul 4 Senat

 

Giurgiu

TEODORESCU VALERIU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

CAPALNAS GAVRIL – EMIL (PRM) Colegiul 2 Senat

 

Hunedoara

POENAR IOAN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

ANGHEL MARIANA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ANDRIONI ALIN- CONSTANTIN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

SCHIOPU IOAN- DOREL (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ANDRONACHE EMANOEL (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

IONESCU TUDOR (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

ROMANESCU CLAUDIU- GRIGORE (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

RADOI MIRCEA- MARIAN (PRM) Colegiul 1 Senat

POENAR CORNEL (PRM) Colegiul 2 Senat

SICOE VIRGIL (PRM) Colegiul 3 Senat

 

Iasi

LUPULEASA MIHAI-DANIEL (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ZAMFIR CIPRIAN (PRM) Colegiul 4 Senat

Mehedinti

GORUN CONSTANTIN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

LACATUSU ION (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DASCALU STEFAN (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

DRAGHIA STEFAN- DANIEL (PRM) Colegiul 1 Senat

CRISTEL ROBERT (PRM) Colegiul 2 Senat

 

Mures

AMZA MARGARIT-CONSTANTIN (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

AVRAM IOAN-FLORIN (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

HURDUGACI EMANOIL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

JIRCAN IOAN (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

DRAGULET RAZVAN-LAURENTIU (PRM) Colegiul 1 Senat

PADUREAN SORIN-POMPEI (PRM) Colegiul 2 Senat

DIACONESCU MARIA (PRM) Colegiul 4 Senat

 

Neamt

PANAINTESCU CONSTANTIN – ROMEO (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CRETU NICULINA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

ATANASIU CRISTIAN – STEFAN (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

ENACHE VASILE – DANIEL (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

BACOSCA MAGDA REMUS (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BADEA DUMITRU (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

GRIGORAS EUGEN – PAUL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

NECULA COSTICA (PRM) Colegiul 8 Camera Deputatilor

CRETU CONSTANTIN (PRM) Colegiul 1 Senat

ISACHE DOINITA (PRM) Colegiul 2 Senat

ASAFTEI ION (PRM) Colegiul 3 Senat

 

Prahova

NEACSU ALEXANDRU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

PASCUT SPIRACHE (PRM) Colegiul 10 Camera Deputatilor

LUCA VASILE (PRM) Colegiul 12 Camera Deputatilor

CRAESCU SILVIU (PRM) Colegiul 1 Senat

Sibiu

ROTARESCU EUGEN – NICOLAE (PRM) Colegiul 3 Senat

 

Suceava

JURAVLEA PETRU (PRM) Colegiul 1 Camera Deputatilor

CUCIUREANU OVIDIU (PRM) Colegiul 3 Camera Deputatilor

MERCORE PARASCHIVA (PRM) Colegiul 4 Camera Deputatilor

ANDREI STEFAN (PRM) Colegiul 5 Camera Deputatilor

OHMT CARMEN-LAURA (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CUREA IONEL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

ACATRINEI STELA (PRM) Colegiul 1 Senat

ACATRINEI GHEORGHE (PRM) Colegiul 2 Senat

MAGAZIN BRINDUSA (PRM) Colegiul 3 Senat

 

Teleorman

NICULAE MARZAN (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Valcea

BATAGAN MARIUS (PRM) Colegiul 1 Senat

 

Bucuresti

BALAN CONSTANTIN (PRM) Colegiul 6 Camera Deputatilor

VULPOIU DOREL (PRM) Colegiul 7 Camera Deputatilor

PRELIPCEANU LUDMILA IOANA (PRM) Colegiul 9 Camera Deputatilor

LUNGU RUXANDRA- GEORGETA (PRM) Colegiul 10 Camera Deputatilor

UTA ION (PRM) Colegiul 12 Camera Deputatilor

SERBAN MARIANA (PRM) Colegiul 18 Camera Deputatilor

CANTEA ION (PRM) Colegiul 19 Camera Deputatilor

BADINICI MARIAN-FLORIN-CORNELIU (PRM) Colegiul 20 Camera Deputatilor

RADU ADRIAN (PRM) Colegiul 21 Camera Deputatilor

STRAUNEANU-GANGUT SORIN (PRM) Colegiul 23 Camera Deputatilor

POPESCU ADRIAN (PRM) Colegiul 24 Camera Deputatilor

BALDEA IOAN (PRM) Colegiul 27 Camera Deputatilor

DOBRESCU SEBASTIAN (PRM) Colegiul 1 Senat

DUTA GHEORGHE MARCEL (PRM) Colegiul 2 Senat

STRAINU EMIL (PRM) Colegiul 6 Senat

BOSCA GRIGORE (PRM) Colegiul 7 Senat

DOBRESCU DANUT VASILE (PRM) Colegiul 8 Senat

LAZARESCU NICULINA (PRM) Colegiul 9 Senat

ZAMFIRESCU DAN-DUMITRU (PRM) Colegiul 10 Senat

IANCU GHEORGHE (PRM) Colegiul 11 Senat

GHINULESCU OLIMPIU (PRM) Colegiul 12 Senat

 

Diaspora

EMCIUC NATALIA (PRM) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Partidul Ecologist Roman

Arad

BEJ IOAN-MARIUS (PER) Colegiul 4 Camera Deputatilor

MATICA CAMELIA-EMILIA (PER) Colegiul 5 Camera Deputatilor

AILOAIE GHEORGHE (PER) Colegiul 2 Senat

Arges

TANASE NICOLAE-MARCEL (PER) Colegiul 3 Camera Deputatilor

DUMITRICA ANDREI (PER) Colegiul 9 Camera Deputatilor

SIMA CRISTIANA (PER) Colegiul 2 Senat

SIMA VIRGIL (PER) Colegiul 3 Senat

Bacau

CONSTANTINESCU EDUARD-CATALIN (PER) Colegiul 4 Camera Deputatilor

Bistrita-Nasaud

MARZA IOAN TEODOR (PER) Colegiul 2 Camera Deputatilor

 

Botosani

PETRU FILIP (PER) Colegiul 1 Camera Deputatilor

NELU CONOVARIU (PER) Colegiul 2 Camera Deputatilor

IONEL ONICIUC (PER) Colegiul 3 Camera Deputatilor

MIRCEA CRISTIAN HRIMIUC (PER) Colegiul 4 Camera Deputatilor

SERGIU ZVANCA (PER) Colegiul 5 Camera Deputatilor

BOGDAN MOROSANU (PER) Colegiul 6 Camera Deputatilor

CONSTANTIN CATALIN ALEXIE (PER) Colegiul 1 Senat

GHEORGHE IAVORENCIUC (PER) Colegiul 2 Senat

 

Covasna

TAMAS VASILE-ANTONIE (PER) Colegiul 1 Camera Deputatilor

Ialomita

RADU PAROS MIHAITA (PER) Colegiul / Senat

Iasi

PASLARU CONSTANTIN (PER) Colegiul 7 Camera Deputatilor

CONSTANTINESCU RAZVAN (PER) Colegiul 10 Camera Deputatilor

TATARU GICA SEBASTIAN (PER) Colegiul 9 Camera Deputatilor

Diaspora

GHITA NICULITA (PER) Colegiul 4 Camera Deputatilor

 

Partidul National Democrat Crestin

SAMOILA PIRAU (Colegiul 3 Senat – Diaspora)

 

Partidului Social Democrat al Muncitorilor

GHEORGHE JINGA (Colegiul 4 Senat – Arges)

 

Partidul Alianta Socialista

IOAN BRANDUSE (Colegiul 4 Senat – Hunedoara)

 

Independenti

ADRIAN GOCIU (Colegiul 4 Camera Deputatilor – Timis)

 

Minoritatile nationale

MIRCOVICI NICULAE – Uniunea Bulgara din Banat – Romania

IBRAHIM IUSEIN – Uniunea Democrata Turca din Romania

GVOZDENOVICI SLAVOMIR– Uniunea Sarbilor din Romania


 

 

COMENTEAZĂ PE FACEBOOK

6 COMENTARII

  1. Ieri , astazi si maine noi platim salar la magistrati sa incalce legea si sa acceptam sa devina interlopi cu legitimatie de la stat ,unde este respectul cuvenit fata de ceteanul civil si corect si drept si onest ? Cand Guvernul Roman va trage la raspundere pe magistratii romani care au pedepsit Romania la CEDO vom avea o justitie dreapta si corecta !

  2. geronimo,05/12/2012 13:42

    f multi dintre acesti aderenti sint cu 2 fete .vor uita de acest lucru .
    -si tot la fel de multi dintre acestia nu sint la primul mandat ,dar nu au facut nimic ptr unire .de ce ar face acum?
    ca sa-l votam pe urma vede el sau vad ei ce vor face pe acolo prin parlament sau pe unde o fi alesi

  3. vulpea,05/12/2012 21:33

    Votati pp-dd pt un trai mai bun si decent!

  4. pro vulpe,05/12/2012 21:38

    !!!!!!!!!!!!PPDD PARTIDUL CARE SALVEAZA ROMANIA!!!!!!!!!!!

  5. SCRISOARE CĂTRE CETĂȚENII DIN BAZINUL DORNELOR ȘI DIN COLEGIUL UNINOMINAL NR.9

    “Marchezi banul, iei ciolanul!”

    Aceasta pare să fie de 22 de ani deviza partidelor politice care propun electoratului roman, candidati cu conturi grase. Nu conteaza cat de sincer sau de destept e omul, ci cati bani poate pune pe masa pentru un scaun de stat….4 ani.

    Caci prima intrebare care ti se adreseaza daca vrei sa candidezi pentru un fotoliu de parlamentar e directa: “Cum stai cu banii?” Si daca nu te joci cu sutele de mii de euro, poti sa iti iei adio si sa tii pentru tine bunele intentii, competenta si dorinta de a schimba ceva in tara asta.

    Cu alte cuvinte, daca vrei sa faci primul pas in politica, trebuie mai intii sa furi, sa tradezi, sa minti, sa dai spaga Cezarilor, sa calci in picioare legile, sa nu te emotioneze oamenii saraci si sa iti faca placere sa le arati ca faci parte din alta clasa. In consecinta, vor încerca să ne prostească încă o dată pe 9 decembrie, facându-ne să credem că mergem degeaba la vot. Vom fi nevoiti sa punem stampila pe unul dintre candidatii lor… numiti pe bani. E limpede deci, ca nu pentru interesele Romaniei sau pentru cetățenii din Bazinul Dornelor și din colegiul 9 vor lupta dupa ce vor fi alesi, ci pentru a intari sistemul creat de ei.

    Caci banii nu au culoare. Nu sunt nici de stanga, nici de dreapta. Nuantele politice, doctrinele, sunt pentru noi alegatorii fraieri, ce pot fi usor sedusi cu promisiuni și bani negri ce isi pierd valabilitatea odata cu intrarea in vigoare a mandatelor celor alesi. Au demonstrat asta din plin până acum. O știm cu toții!

    Stimați cetățeni din colegiul uninominal nr. 9! Am optat și pentru această formula de adresare către dumneavoastră, gândidu-mă că rândurile de mai sus reflectă o realitate dură de care ne-am lovit cu toții mai bine de 20 de ani.

    Ca tânăr politician, care am dovedit că demnitatea și respectarea cuvântului dat, sunt principii care pot fi onorate , cred că nu este deloc târziu ca DUMNEAVOASTRĂ SĂ DEMONSTRAȚI că onestitatea și spiritual civic sunt mult mai puternice și mai eficiente decât milioanele de euro aruncate în campanie de candidați care până acum v-au înșelat prea multă vreme.

    Spre dumneavoastră se îndreaptă speranțele și gândurile mele bune și cred că este timpul să dați șansa unui tânăr să vă reprezinte cu cinste în Parlament!

    Vă mulțumesc și vă asigur de respectul meu!
    Cu stimă, prof. Ovidiu Milici-candidat din partea ARD pentru funcția de deputat in colegiul nr.9

  6. “Ca fiu credincios al Bisericii mele laud Dumnezeirea, caci m-am nascut Roman: iubirea ce am catre natiunea mea neincetat ma imboldeste a starui in fapta, ca inca si dupa moarte sa erump de sub gliile mormantului spre a putea fi pururea in
    sanul natiei mele”. – Emanuil Gojdu, 1862

    “Romane, nu ma trada!”, striga Gojdu, de acolo, din groapa. ”Erumpe de sub gliile mormantului spre a putea fi pururea in sanul natiei lui”. Nu-l auziti? Voteaza, romane, voteaza pentru tara ta! Voteaza, in asa fel incat sa ajunga la gunoi definitiv toate lichelele !

    Insa romanii se pare ca au tradat! Iar decid ungurii soarta Romaniei!