AcasăHomepageSalvarea lui Gigi Becali, pe agenda Senatului

Salvarea lui Gigi Becali, pe agenda Senatului

Gigi BecaliUn proiect de lege care trenează la Senat ar putea fi salvarea lui Gigi Becali. Iniţiativa legislativă prevede amnistia unor pedepse cu executare de până la 4 ani şi graţierea celor condamnaţi la maximum 6 ani, potrivit site-ului de știri pesurse.ro

Propunerea aparţine deputaţilor Mădălin Voicu şi Nicolae Păun şi este susţinută şi de liberalul Sorin Roşca Stănescu. Becali a fost condamnat definitiv, luni, de instanţa supremă la trei ani de închisoare cu executare în dosarul schimbului de terenuri cu MApN.

Fostul ministru Victor Babiuc şi fostul şef al Statului Major General Dumitru Cioflină au primit câte doi ani de închisoare, tot cu executare.

RELATED ARTICLES

8 COMENTARII

  1. Mama ce dranici sunt astia de la conducere… vor sa salveze tot ce s-a furat pana acum in Ro.cu orice pretz.Halal DEMOCRATZIE!! De unde au luat exemplu ?” De la Polonia ,Slovacia,Cehia” cumva? 😉 Nu prea cred …. probabil de la celelalte tzari vestice :))))) in frunte cu Barosso ….(fiindca si asa il iubesc mult 😉 )

  2. cum se mai apara infractorii,sanatatea,invatamantul si cultura mai pot astepta,la ce ne-ar folosi,avem nevoie de cat mai multi prosti si oameni care sa sufere!!!!

  3. tot de infractori se ingrijesc parlamentarii nostri?! Restul poporului, cei cinstiti care le platesc cheltuielile enorme si salariile nemeritate nu merita atentie?!

Comentariile sunt închise.

Most Popular