Întoarcerea lui Napoleon, în 1815, din exilul de pe insula Elba a strârnit tot atâta interes la Paris cât a stârnit la București, în 2014, eliberarea lui Adrian Năstase din închisoarea Jilava.
Avem și noi Napoleonul nostru.
În urmă cu 10 ani, când nu exista Antena 3 ( apărea un an mai târziu) tot poporul știa că Adrian Năstase este un infractor, chiar dacă niciun procuror nu susținea acest lucru.
Acum, când există Antena 3, pușcăriașul Adrian Năstase a devenit eroul național, dă indicații guvernului, explică ce trebuie să se întâmple cu țara.
Prin propagandă criminală s-a reușit ca în România Năstase și Voiculescu să fie comparați cu martiri de talia lui Maniu sau Gheorghe Brătianu. Practic, s-a instaurat părerea că adevăratele mari valori ale României nu viețuiesc în libertate, ci în pușcărie.
Bine că nu își propun televiziunile lui Voiculescu și Ghiță să ne convingă de faptul că ar trebui să îi oferim Ungariei Ardealul, pe 20 august, de Ziua ei națională, ca un fel de tort format din munți, câmpii și ape. Sunt sigur că ar reuși.
Sigur, nu toți românii au plâns de bucurie că Adrian Năstase este liber să își numere ouăle la Cornu. Au plâns de bucurie doar nebunii.
Fiindcă asta a fost, măcar pentru o zi, Adrian Năstase: Regele Nebunilor.
Din păcate, supușii lui sunt îngrijorător de mulți.
Sursa: criterii.ro
Numai daca ma uit la maldarul de microfoane bagate sub nasul individului si m-am lamurit. Halal sa va fie to’arasi „ziaristi”, n-aveati ce transmite, dadurati buzna la poarta puscariei sa luati „pulsul” la cald al unui infractor dovedit cu acte! Era foarte important….sa-l vedem, sa-l auzim ce mai debiteaza…un infractor! Daaaaaaaaaaaaa! Nu mai puteam de grija lui! RUSINE! Ascundeti-va repede ca v-ati facut de tot kakatul!