Mare emoție în lumea televiziunilor de știri!
Victor Ponta, El Însuși, a fost ținta unui atac cu rachete al talibanilor în Kandahar.
Potrivit Antena 3 și România Tv, mașinile de spălat ale lui Victor Ponta, premierul s-a purtat ca un erou. Nu numai că nu s-a speriat, dar a și glumit.
Slavă lui Victor Ponta Întîiul!
Să-l desemnăm Președinte al României fără a mai ține alegeri!
Ca el pe ogorul românesc se nasc eroi o dată la un mileniu!
Numai că – întreb eu, cîrtitor de meserie – a fost un atac real cu rachete sau doar o alarmă?
A fost doar o alarmă, aflăm în cele din urmă, după ce ziariștii de la fața locului au provocat Breaking news-uri inutile în România.
Sau poate n-a fost nici măcar o alarmă.
A fost doar o zicere: Alarmă!
Mărturiile jurnaliștilor care l-au însoțit pe Victor Ponta n-au nici o valoare, deoarece ele aparțin unor sugari ai profesiei hrăniți cu biberonul de Anca Alexandrescu, chelăreasa Guvernului. Cînd spun ziariști sugari, mă refer și la cei de la B1 Tv, postul lui Victor Ponta sub acoperire de post proBăsescu.
După părerea mea, dacă a fost doar o alarmă, am avut de a face cu o mizeră diversiune pusă la cale de Victor Ponta.
Pe de o parte, pentru a trece în plan secund afacerea traficului de influență în Cazul Duicu. Pe de alta, pentru ca Victor Ponta să mai smulgă un punct în bătălia pentru președinția României.
Nu de alta, dar chestii din astea am văzut și la case mai mari.
Ca, de exemplu, la Casa Albă!
Sursa: cristoiublog.ro
D-le Cristoiu!Daca tot va citesc,de fiecare data,si cu mult interes,apreciind,iarasi zic mult,civismul D-voastra,pe l-as dori si de la alti intelectuali de marca ai acestei tzari,va pun o intrebare:Nu va uitati,defel,la B1TV?Eu ma uit,cu interes(informational),doar la Realitatea TV si la B1TV si nu vad nicio diferenta intre ele.Si..,ca sa „dau putin din casa” am o „vechime”totala mai mare(sau mai lunga?)cu vreo 5 ani decat a D-voastra si,hai s-o spun si pe asta,exact(nu vreo)23 de ani de scoli,ani din aia cu vacante de iarna si de vara,si nu din aceia cu stagii de pregatire.Dar,fata de demersul integral al Domniei voastre,aceasta eroare-cum o cred eu-este chiar neglijabila.
mda ..seamana al naibii cu „complotul” descoperit la timp impotriva lui putin, la o saptamana inainte de alegerile prezidentiale din 2012
rating electoral
o racheta in fund nu i-ar strica : lol :..una din arsenalul DNA