Adversara Simonei este Kristina Mladenovici, din Franta, una dintre jucatoarele care are palmares pozitiv in duelurile directe cu Halep, relateaza ziare.com

Simona Halep – Kristina Mladenovici 7-5/ 6-7

22:12 – Mladenovici se impune cu 7-5 in tie-break si vom avea set decisiv la Madrid!

22:02 – Isi face Mladenovic serviciul si vom avea tie-break in setul al doilea.

INFO: Excelent coachingul lui Darren Cahill, care ofera indicatii tactice in timp ce glumeste si incearca s-o relaxeze pe Simona. Urmeaza un game extraordinar de important.

21:56 – Isi face cu greu servicul Simona si acum vom sti daca se intra in tie-break sau daca Halep castiga trofeul.

21:52 – Game la zero pentru Kiki si avem prelungiri in acest set.

21:48 – Am intrat in zona decisiva. Halep isi face serviciul si Mladenovici serveste pentru a nu pierde finala.

21:45 – Game pentru Mladenovici si lupta, iata, continua. Cine cedeaza prima?

21:41 – Game foarte complicat castigat de Simona. Sa vedem daca rezista Mladenovici.

21:37 – Kiki da semne ca a depasit problemele medicale si isi face serviciul. Egalitate la 3 in setul al doilea.

21:31 – Isi face serviciul Simona si batalia continua si in setul al doilea.

21:28 – Egaleaza Mladenovici pe fondul greselilor Simonei.

INFO: Kiki apeleaza si ea la antrenor, insa sfaturile sunt in limba sarba, deci imposibil de inteles pentru noi.

21:24 – O noua cadere in jocul Simonei si Kiki isi recupereaza serviciul pierdut.

21:20 – BREAK HALEP! Simona reuseste sa castige pe serviciul advers si are o sansa importanta.

21:17 – Simona isi face serviciul in primul game din setul secund. Kiki pare ca acuza dureri la spate, acolo unde spunea ca are probleme inca dinaintea finalei.

21:11 – BREAK SI SET, SIMONA HALEP! Ce batalie am avut in acest prim act!

21:06 – Game Halep dupa o noua batalie la deuce! Presiunea e acum pe Mladenovici.

20:59 – BREAK HALEP! Ce revenire pentru Simo! Avem egalitate la 5 si setul e deschis.

20:51 – Game la zero pentru Halep dupa ce aceasta pune in aplicare sfaturile lui Darren. Kiki va servi insa pentru castigarea setului.

20:49 – Isi face serviciul Mladenovici fara probleme, iar Simona are mari probleme.

Halep apeleaza la ajutorul lui Cahill. Acesta ii spune sa caute reverul adversarei si sa nu mai incerce loviturile decisive, ci sa isi toace adversara pana cand aceasta greseste. Simona nu pare insa foarte convinsa.

20:45 – Dubla greseala a Simonei si Mladenovici reuseste al doilea break al sau din acest set. Pare foarte nervoasa Simona.

20:43 – Isi face serviciul Kiki intr-o maniera convingatoare,

20:38 – Game Halep, care preia conducerea in premiera in aceasta partida.

20:33 – REBREAK HALEP! Simona isi revine dupa inca un game interminabil!

20:23 – In sfarsit, un game solid al Simonei pe propriul serviciu.

20:21 – Greseste destul de mult Simona in acest debut de meci, iar Mladenovici profita.

20:18 – Break Mladenovici! Un game de 8 minute in care frantuzoaica reuseste sa concretizeze a doua sansa de break pe care o are.

20:08 – Incepe meciul! Simona serveste prima!